AGREAL.SK, SPOL. S R.O.
KANCELÁRIA: PRI HABÁNSKOM MLYNE 38
811 04 BRATISLAVA
TEL.: 02-5262 3969

Naša ponuka / Predaj domov

Nehnutelnosť 2179759
1. publikácia 17.08.2021
Aktualizovaný 17.08.2021

Predaj, elegantný 5- izb. dom (UP 221 m2 + 56 m2 terasy, pozemok 681 m2) v pokojnej uličke malebnej obce Berg, Rakúsko- Niederösterreich

Druh / Typ Rodinný dom / Predaj
Štát: Rakúsko
Mesto: Berg
Konečná cena vrátane provízie: 480 000,00 €
Celková podlahová plocha: 221 m2

Popis ponúkanej nehnuteľnosti:

Predáme elegantný 2- podlažný 5 izbový RD v pokojnej uličke malebnej obce Berg, Rakúsko- Niederösterreich. Rodinný dom so samostatne stojacou garážou (21 m2) a krytým parkovacím miestom sa nachádza v obci Berg, len 5 km od hraničného prechodu.

Dom má 2 podlažia, 5 izieb a nachádza sa tichej lokalite priamo v staršom intraviláne obce. Je postavený na pozemku o výmere 681 m2, samotná obytná plocha domu je 191 m2, ďalších 30 m2 tvorí úžitková plocha technologickej miestnosti a odkladacej miestnosti pre záhradnú techniku, 21 m2 má garáž. Dom bol kolaudovaný v r. 2007. Slnečná terasa o výmere 20 m2 a predná časť záhrady je orientovaná na juhovýchod, zadná podpivničená terasa o výmere 37,4 m2 je za domom, na severozápad. Pred priamym slnkom je predná chránená pergolou obrastenou hroznovou révou. Z ľavej strane záhrady sú dospelé ovocné stromy, hruška, jabloň a dve slivky. Z pravej strany domu je hlavný vchod do domu a prístup k okrasnej skalke s výstupom po kamenných schodoch na zadnú časť záhrady a terasu.

Dispozičné riešenie
Prízemie: Pri vstupe do domu upúta elegantná vstupná hala s vysokým stropom, vybavená na mieru robeným dreveným nábytkom a dreveným schodiskom na poschodie. Vľavo je samostatná kuchyňa s prístupom do jedálenskej časti obývacej miestnosti vybavenej krbom, hosťovská izba, kúpeľňa s toaletou, a vstup do technickej miestnosti s práčovňou a praktickým pracovným priestorom.
Poschodie: Je prístupné schodiskom zo vstupnej haly. Z východnej strany sú dve samostatné detské izby s výhľadom do záhrady. Na západnej strane je spálňa s priestranným vstavaným šatníkom, elegantná kúpelňa a východ na západnú terasu a zadnú časť záhrady. Z chodby poschodia je prístup do praktického odkladacieho priestoru povale obloženej drevom.

Podpivničená časť západnej terasy je zapustená vo svahu a poskytuje priestor pre technickú miestnosť prístupnú z prízemia a záhradnú miestnosť so samostatným vchodom z vonku na ukladanie náradia a bicyklov a vybavenú praktickým umývadlom a toaletou. Na polievanie je k dispozícii vlastná studňa. Garáž má celkom 41 m2 je a je riešená v jednej polovine ako uzamykateľná s automatickou bránou a druhú polovinu tvorí zastrešené garážové státie. Priestor pred garážou možno využiť pre státie ďalších dvoch áut. Pri stavbe domu a boli použité kvalitné materiály. Dom je postavený z tehál a 20 cm tepelnou izoláciou, strešná krytina Bramac, podlahové kúrenie Rehau, originálna talianska dlažba a obklady v obidvoch kúpeľniach. Kúrenie je elektrické, s prídavným slnečným kolektorom na ohrev vody. Izby na poschodí sú vybavené klimatizáciou Daikin. Vonkajšie žalúzie na oknách a francúzskych balkónoch sú elektrické. Dom je vybavený štruktúrovanými káblovými rozvodmi a veľkoryso riešenými elektrickým rozvodmi s dostatočným počtom zásuviek. Záhrada má automatický závlahový systém. V celom dome je podlahové kúrenie.

Základné mesačné náklady na prevádzku domu sú celkom cca 320 Eur, z toho elektrina 185 Eur, daň, voda a kanál 107 Eur, odvoz smetí 23 Eur. V obci sa nachádza materská škôlka, základná škola, futbalové ihrisko, obchod s potravinami, vinárstvo Pelzmann, reštaurácie typu Landshaus, obecný úrad, všeobecný lekár, nemocnica s poliklinikou je v neďalekom Hainburgu a v susednom Kittsee. Veľké nákupné centrum K1 a K2 v Kittsee je vzdialené len 3 minúty autom. Berg je vzdialený od centra Bratislavy 12km, čo predstavuje cca 9 minútovú cestu autom. Napojenie Bratislavy je bez dopravných obmedzení a má viacero alternatív napr. cez diaľnicu smerom na Kittsee.
Bývanie v tejto lokalite poskytuje vysoký štandard a predstavuje príjemnú alternatívu prímestského bývania v obci s vysokými nárokmi na kvalitu bývania a urbanistické riešenie. Ide o tichú, veľmi kultivovanú obec nezasiahnutú dopravou, s výhľadom na Hainburský les a jazero.

Cena: 480 000 €
Kontakt: 0903/ 240 848, alzafari-ZVNC-agreal.sk

Pri kúpe nehnuteľnosti v Rakúsku je potrebné počítať s nasledujúcimi nákladmi:
3% - provízia realitnej kancelárii
1,1%- zápis do pozemkovej knihy
3,5% - daň z predaja
+ náklady rakúskeho notára 1-1,5 % (rakúsky notár pripraví všetky kúpno-predajné zmluvy ako aj úschovu a kúpa a predaj sa realizuje cez neho)

Charakteristiky:

Kategória:
Domy a vily
Stav objektu:
novostavba
Počet miestností:
5
Podlahová plocha:
221 m2
Plocha pozemku:
681 m2
Energ. certifikát:
neuvedené
Balkón:
nie
Loggia:
nie
Terasa:
áno
ID inzerátu:
2711129455
Mgr. Radovan Al Zafari

Iné kontaktné údaje: +421 2 5262 3969
Adresa:
Pri Habánskom mlyne 38
811 04 Bratislava - Staré Mesto
Slovenská republika
Hovoríme anglicky, nemecky, francúzsky, španielsky, rusky

Podobné nehnuteľnosti